Najnowsze artykuly

Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów Stonz®-Booties?

Stonz_Booties

DLACZEGO WYBÓR ODPOWIEDNIEGO RODZAJU I ROZMIARU BUTÓW JEST TAK WAŻNY DLA TWOJEGO DZIECKA?

 

Wybór odpowiedniego rodzaju i rozmiaru butów dla dziecka jest ważny z kilku powodów.

Rozwój stóp

Stopy dzieci rozwijają się i rosną. Stopy dzieci rosną aż o 1,5 mm na miesiąc w pierwszych trzech latach życia, a od 3. do 6. roku życia o około 1 mm na miesiąc! (Często w krokach, a następnie milimetr po milimetrze). Noszenie źle dopasowanych butów może mieć wpływ na naturalny rozwój stóp. Zbyt ciasne buty mogą uszczypnąć palce u nóg, natomiast zbyt duże buty mogą spowodować nieprawidłowe ustawienie stóp.

Komfort

Buty, które są za małe lub za duże, mogą sprawiać dziecku dyskomfort i powodować nieprzyjemne uczucia. Właściwy rozmiar zapewnia, że dziecko czuje się komfortowo w swoich butach, bez powstawania otarć.

Stabilność i bezpieczeństwo

Właściwy rozmiar butów zapewnia stabilniejszą pozycję stopy i pomaga utrzymać równowagę dziecka. Jest to szczególnie istotne, gdy dziecko już chodzi lub jest aktywne, ponieważ źle dopasowane buty mogą prowadzić do potknięć i upadków.

Zapobieganie problemom z stopami

Buty, które nie pasują, mogą również prowadzić do różnych problemów ze stopami, takich jak wrastające paznokcie, odciski, pęcherze i deformacje. Wybór odpowiedniego rodzaju obuwia i rozmiaru pomaga zapobiegać tym problemom.

Zapobieganie nieprawidłowej postawie ciała

Niewłaściwa obuwie może również wpływać na nieprawidłową postawę ciała. W dłuższej perspektywie czasowej może to wpłynąć na zdrowie kręgosłupa i całego ciała.

Zapobieganie bólom

Dzieci często nie są w stanie wyrazić werbalnie, jeśli czują się niekomfortowo w swoich butach; wystarczy im, że buty im się podobają. Dlatego to od nas zależy, aby upewnić się, że buty naszemu dziecku pasują i są wygodne.

Trwałość butów

Buty, które są za małe, szybciej się zużywają, ponieważ są bardziej narażone na większe obciążenia. Właściwy rozmiar przyczynia się do dłuższej żywotności butów, co oszczędza pieniądze w dłuższej perspektywie.

Zapobieganie infekcjom

Zbyt ciasne buty mogą wpłynąć na przepływ krwi do nóg i zwiększyć wilgotność wewnątrz butów, co zwiększa ryzyko pleśni i infekcji.

JUŻ Z KILKU powodów wymienionych powyżej oczywiste jest, jak ważne jest poświęcenie czasu na wybór optymalnego rodzaju obuwia i odpowiedniego rozmiaru. DOTYCZY NIE TYLKO DZIECI.

 

 Stonz_Toddler_Booties

Kiedy szukasz idealnego obuwia dla swojego dziecka, masz oczywiście wiele opcji. Ale teraz przyjrzyjmy się, dlaczego warto zastanowić się nad butami Stonz® Booties. Co sprawia, że są one wyjątkowe?

Stonz® Booties to idealny wybór dla dzieci w wieku od 0 do około 3,5 roku, ponieważ wspierają naturalny rozwój stóp, są wygodne, wszechstronne i niezawodnie chronią. Zapewniają ochronę, ciepło, komfort, bezpieczeństwo i wszechstronność dla niemowląt i dzieci, dlatego są popularnym wyborem rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci były dobrze chronione na zewnątrz i czuły się komfortowo, niezależnie od warunków pogodowych. Buty Stonz® Booties przez lata doskonale sprawdziły się wielu zadowolonym rodzicom jako obuwie przez cały rok do wszystkich rodzajów aktywności na świeżym powietrzu, w każdym sezonie i w każdą pogodę.

 

ISTNIEJE WIELE POWODÓW, DLACZEGO BUTY STONZ® SĄ POWSZECHNIE POLECANE PRZEZ PROFESJONALISTÓW I SAMCH RODZICÓW. OTO TYLKO NIEKTÓRE Z NICH:

 

ZDROWY ROZWÓJ STÓP

Botki Stonz® Booties zostały zaprojektowane tak, aby wspierać naturalny rozwój stóp. Są lekkie, wystarczająco szerokie, z cienką, elastyczną podeszwą. Pozwalają stopom na swobodne poruszanie się, nie ograniczają ich szerokości ani długości, co jest istotne dla wspierania ich zdrowego rozwoju.Stonz_Booties_certyfikat_zdrowego_rozwoju_stóp

Stonz® posiada certyfikaty podologiczne wydane przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Medycyny Podiatrycznej (CPMA) i Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Podiatrycznej (APMA) potwierdzające wspieranie zdrowego rozwoju stóp.

Komfort

Botki Stonz® Booties są znane ze swojej wygody. Są lekkie i elastyczne, dzięki czemu dzieci mogą swobodnie się poruszać i być aktywne. Szeroki otwór i regulowane zapięcie zapewniają wygodne zakładanie i zdejmowanie, a jednocześnie dobrze trzymają się stopy. Botki posiadają dużą przestrzeń w okolicy podeszwy i palców, dzięki czemu nie musisz się martwić, że stopa będzie miała za mało miejsca i palce ulegną uciskowi.

Bezpieczeństwo

Antypoślizgowa podeszwa Stonz® Booties zapewni Twojemu dziecku stabilność i ochronę przed upadkiem, zwłaszcza na śliskiej lub mokrej nawierzchni oraz na śniegu. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko bawi się na świeżym powietrzu.

Wszechstronność

Buciki Stonz® Booties są wszechstronne i nadają się do różnych aktywności na świeżym powietrzu. Noś je w mieście, w lesie, na śniegu lub w deszczu; są po prostu idealne na wycieczki, spacery i wszelkie przygody na świeżym powietrzu. Botki Stonz® zostały zaprojektowane tak, aby chronić stopy Twoich dzieci przed różnymi warunkami atmosferycznymi przez cały rok.

 Stonz_Booties_zimne_topanocky

 

CHCĘ KUPIĆ BUCIKI STONZ® Booties DLA MOJEGO DZIECKA. JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI ROZMIAR?

 

Kiedy już zdecydowałeś się na Stonz® Booties dla swojego dziecka, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni rozmiar. Botki dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL. Aby Ci pomóc, masz tabele rozmiarów na stronie, doradcę rozmiarów tuż przy produkcie oraz nasze porady i doświadczenie.

 

 

ZMIERZ stopy dziecka:

Ponieważ buty nie są znormalizowane, zmierzenie stóp jest pierwszym krokiem w celu ustalenia prawidłowego rozmiaru buta. Zacznij więc od zmierzenia stóp swojego dziecka. Ważne jest, aby zawsze mierzyć obie stopy, ponieważ czasami może występować różnica w długości.

 

①-②-③-④ JAK ZMIERZYĆ

- ZRÓBMY TO

Połóż czystą kartkę papieru krótszą krawędzią prosto do ściany.
Połóż dziecko na kartce papieru tak, aby pięta opierała się o ścianę. Obie nogi powinny być równomiernie obciążone, ciężar równomiernie rozłożony, stopy równoległe do siebie, a palce stóp rozluźnione. Idealnie jest dokonać pomiaru po południu.
Za pomocą długopisu zaznacz na papierze linię w miejscu, w którym kończy się najdłuższy palec. Zrób to dla obu stóp. Długość pomiędzy środkową krawędzią pięty a końcem najdłuższego palca, który zaznaczyłeś, to długość stopy (mierzona od krawędzi papieru do zaznaczonego miejsca).
Weź zmierzone wartości (np. 12 cm) i dodaj zapas min. 12 mm i maks. 15 mm. Dla małych dzieci, które zaczynają chodzić, zalecamy zapas 10 mm, dla starszych dzieci może to być aż do 15 mm (zapas lub nadmiar około 1 cm jest ważny, ponieważ stopa zmienia położenie i rozkład podczas chodzenia; Dziękitemu palce stóp dziecka będą miały w bucikach naturalną swobodę ruchu i jednocześnie masz zapas wzrostu).

Stonz_Booties_meranie_chodidiel

 

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIĄ TABELĘ ROZMIARÓW:

Tabelę rozmiarów lub przewodnik po rozmiarach butów Stonz® Booties znajdziesz tuż obok produktu na naszej stronie internetowej. Różne modele butów mogą mieć nieco inne rozmiary, dlatego ważne jest, aby skorzystać z konkretnej tabeli dla interesującego Cię modelu butów. Tabela rozmiarów wskazuje długość podeszwy, czasami długość wewnętrzną w centymetrach.

 

PORÓWNAJ DŁUGOŚĆ STOPY Z TABELA ROZMIARÓW:

Znajdź w tabeli rozmiarów wartość odpowiadającą długości stopy Twojego dziecka. Wybierz rozmiar botków Stonz® Booties (S, M, L, XL), który odpowiada tej długości.

 

ROZWAŻ NOSZENIE BOOTIES Z WKŁADKAMI-LINERS:

Jeśli Twoje dziecko będzie nosić buciki Booties z wkładką Liners, rozważ potrzebę zapewnienia dodatkowej przestrzeni w bucie. Wkładki w Booties zajmują trochę miejsca, dlatego Booties z wkładkami mieszczą się nieco mniejsze. Producent zaleca dodanie 1,0 - 1,5 cm do długości stopy w przypadku noszenia Booties z Liners i dobrania najbliższego rozmiaru Booties zgodnie z tabelą rozmiarów. Gdy już będziesz mieć odpowiedni rozmiar Booties, wybierz ten sam rozmiar dla wkładek Liners.

 

NIEPEWNY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar Botków wybrać lub jak prawidłowo zmierzyć stopę, nie wahaj się z nami skontaktować e-mailem, chętnie pomożemy!

 

Thinking_Cloud

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego rodzaju i rozmiaru buta ma kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa Twojego dziecka, szczególnie jeśli buty przeznaczone są do aktywności na świeżym powietrzu w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Jeśli będziesz trzymać się naszych tabel rozmiarów i porad oraz wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak wiek, wzrost, zdolność chodzenia lub sposób noszenia Booties (ze skarpetkami, skórzanymi kapciami, z wkładkami-Liners itp.), wierzymy, że będziesz podjąć dobrą decyzję.

Stonz_Booties

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​dzieci, które potrafią już chodzić, zazwyczaj nie mają problemu z większą ilością miejsca w butach, jeśli Boties są odpowiednio noszone i dopasowane. Booties wytrzymują dłużej i można je nosić przez trzy sezony. Nie zalecamy jednak zbyt dużej przestrzeni wewnątrz butów przy stawianiu pierwszych kroków i początkującym. Jeśli Twoje dziecko mieści się pomiędzy dwoma rozmiarami, zazwyczaj lepiej jest wybrać większy rozmiar dla starszych dzieci i mniejszy dla początkujących i węższych stóp.

Mail_bubble

Jeśli masz wątpliwości i nie jesteś do końca pewien, jaki rozmiar Booties będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, napisz do nas e-mail z informacją o długości stopy, wieku dziecka i tym, czy Booties będą noszone z wkładkami-Liners czy bez. Chętnie doradzimy i wspólnie z pewnością znajdziemy najodpowiedniejsze Booties dla Twojego dziecka :)

 

CZY PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? PODZIEL SIĘ NIM Z PRZYJACIÓŁMI!

facebook.svg email.svg whatsapp.svg facebook_messenger.svg sms.svg link.svg

 

INNE ARTYKUŁY NA TEN TEMAT:

Który model bucików stonz®-booties jest najlepszy dla mojego dziecka?

 

Jak założyć buciki Stonz®-Booties: krok po kroku

 

Stonz® Booties: Wszystko, co musisz wiedzieć o ulubionych bucikach dziecięcych z miękką podeszwą

Opublikowano w: Wszystko o Booties

Dodaj komentarz